امروز: شنبه 01 ارديبهشت 1403 برابر با 20 آوریل 2024

نیچیروان بارزانی خطاب به جینین پلاسخارت: حل مشکلات اربیل و بغداد، کلید ثبات عراق است

«نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با «جینین هنیس پلاسخارت» نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق؛ تأکید کرد: حل مشکلات اربیل ـ بغداد، کلید ثبات عراق است. 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، به نقل از سایت «میدل ایست نیو»، «نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با «جینین هنیس پلاسخارت» نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق تأکید کرد: حل مشکلات اربیل ـ بغداد، کلید ثبات عراق است.

بارزانی در این دیدار گفت: راه‌حل نهایی و جامعِ مشکلات موجود میان اربیل و بغداد، کلید همزیستی و ثبات عراق است.

وی افزود: با توجه به شرایط دشوار و چالش‌های فراروی عراق، دولتمردان و گروه‌های عراقی باید با روح مسؤولیت‌پذیرانه با وضعیت کنونی تعامل داشته باشند و برای حل مشکلات بر اساس قانون اساسی و اجرای توافقات تلاش کنند.

از سوی دیگر، پلاسخارت با تأکید بر اینکه مناسبات مثبت اربیل و بغداد؛ به سود همه عراق است، از پشتیبانی و حمایت سازمان ملل از گفت‌وگوی دو طرف خبر داد و نسبت به حل اختلافات ابراز امیدواری کرد.

رئیس اقلیم کردستان ضمن تقدیر از نقش مهم سازمان ملل در عراق، ابراز امیدواری کرد که این سازمان، به کمک و پشتیبانی خود از گفت‌وگوهای اربیل و بغداد برای حل مشکلات فیمابین ادامه دهد.

دو طرف در پایان درخصوص اوضاع سیاسی، امنیتی، بهداشتی و اقتصادی عراق، مقابله با تروریسم، مأموریت ائتلاف بین‌المللی در عراق، انتخابات آتی، تحولات منطقه و دیگر مسائل مورد اهتمام گفت‌وگو کردند.

 

لینک خبر: 

https://www.isna.ir/news/99100100760/نیچروان-بارزانی-خطاب-به-پلاسخارت-حل-مشکلات-اربیل-و-بغداد-کلید

کد خبر: 929

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی