امروز: پنج شنبه 24 خرداد 1403 برابر با 13 جون 2024

«نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان با «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری ایران دیدار کرد

«نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان با سید «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند و در مورد روابط اقلیم کردستان و ایران به گفت‌وگو پرداختند.

«نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان در دومین روز سفر رسمی خود به تهران، امروز جمعه 15 مرداد ماه جاری (6 آگوست 2021) با سید «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند و دو طرف در مورد روابط اقلیم کردستان و عراق با جمهوری اسلامی ایران، وضعیت عراق، اقلیم کردستان و ایران، حفظ آرامش و ثبات در منطقه و همچنین موضوع‌ها و مباحث همکاری‌های مشترک به گفت‌وگو و تبادل‌نظر پرداختند.

در این دیدار، خانم «ریواز فایق» رئیس پارلمان اقلیم کردستان، «محمد حمه سعید» وزیر فرهنگ و جوانان (روشنبیری و لاوان)، خانم «کویستان محمد» وزیر کار و امور اجتماعی، «پشتیوان صادق» وزیر اوقاف و امور آیینی حکومت اقلیم کردستان و همچنین «فوزی حریری» رئیس دفتر رئیس اقلیم کردستان حضور داشتند. 

در نشست «نیچیروان بارزانی» و «ابراهیم رئیسی»، دو طرف به روابط تاریخی میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران اشاره کردند و در مورد تقویت موضوع‌ها و روابط میان اقلیم کردستان و عراق با جمهوری اسلامی ایران؛ به خصوص گسترش همکاری‌های بازرگانی و حفظ آرامش و ثبات در مرزها و منطقه، تأکید کردند.   

آخرین اتفاقات و رویدادهای منطقه و همچنین چندین موضوع مهم و مشترک، از دیگر بخش‌های این نشست بود.

 

 

 

برای اطلاع بیشتر: 

https://presidency.gov.krd/president-nechirvan-barzani-meets-with-president-ibrahim-raisi/

کد خبر: 999

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی