امروز: چهارشنب 04 ارديبهشت 1398 برابر با 24 آوریل 2019

نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران در گفت و گو با کردپرس مطرح کرد؛ تاثیر انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان بر انتخاب رییس جمهور عراق

سرویس عراق و اقلیم کُردستان - ناظم دباغ گفت:یکی از تاثیرات انتخابات امروز پارلمانی اقلیم کردستان و پیشی گرفتن طرفی بر طرف دیگر، به موضوع انتخاب رییس جمهور عراق برمی گردد.

ناظم دباغ》نماینده اقلیم کردستان در تهران در گفت و گو با کُردپرس با اشاره به خصوصیات این دوره از انتخابات پارلمانی در اقلیم کُردستان عراق، اظهار کرد: مطمئنا هر انتخاباتی در اقلیم کُردستان برگزار می شود باید با دوره های قبلی از لحاظ برنامه و محتوا و خدمت رسانی متفاوت باشد.
وی ادامه داد: در حالی این دوره انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان برگزار می شود که پس از انجام رفراندوم استقلال در  سال  گذشته، مجموعه ای از تغییرات بر روی جغرافیا، سیاست و وضعیت اقلیم  و کُرد به وجود آمده است، لذا در این مرحله و گذار تاریخی از انتخابات، شرکت کنندگان‌ می توانند نماینده واقعی خود را انتخاب نمایند.
نماینده اقلیم کردستان در پاسخ به این سوال کُردپرس که این انتخابات چه تاثیری بر روی انتخاب رییس جمهور عراق از سوی دو حزب اصلی اقلیم کردستان خواهد داشت، گفت: من فکر می کنم یکی از نتایج این انتخابات و پیشی گرفتن طرفی بر طرف دیگر به موضوع انتخاب رییس جمهور برمی گردد. لذا هر یک از طرفین می خواهند این گونه نشان دهند که از رقیب قوی ترند و می توانند بر سپهر سیاست در اقلیم کُردستان تاثیر بگذارند.

به گزارش کردپرس، امروز  یک شنبه 30 سپتامبر/8 مهر، رأی گیری عمومی  انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان در ساعت 8 صبح بە وقت محلی در سرتاسر اقلیم آغاز شد.

3 میلیون و 85 هزار و 461 تن از شهروندان اقلیم، در این انتخابات واجد شرایط رأی دادن هستند و در 1 هزار و 370 حوزه و 5941 مرکز رأی گیری، رأی خود را به صندوق انداخته و نمایندگان دوره جدید پارلمان کردستان را انتخاب می کنند.

کد خبر: 735

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی