امروز: پنج شنبه 24 خرداد 1403 برابر با 13 جون 2024

«ناظم دباغ» در گفت‌وگو با ایلنا: داعش در حال فروش نفت است / درآمد اقلیم کردستان به دلیل افت قیمت نفت، بحرانی شده / صادرات نفت داعش از طریق خاک اقلیم را تکذیب می‌کنم

«ناظم دباغ» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفت: دولت اقلیم کردستان در خصوص اقدامات داعش برای صادرات نفت سوریه به ترکیه، اطلاعی ندارد. ما نمی‌توانیم این خبر را تأیید یا تکذیب کنیم. داعش در حال فروش نفت مناطقی است که در کنترل دارد اما این کار از طریق خاک اقلیم کردستان انجام نشده است.

 

در یکسال گذشته، مناقشات منطقه‌ای و گسترش حوزه‌های تحت کنترل گروه‌های تروریستی، امنیت انتقال نفت و گاز در خاورمیانه را به مخاطره انداخته است، به گونه‌ای که در حال حاضر، امنیت انتقال نفت و گاز به یکی از موضوعات مهم در مباحث اقتصاد انرژی تبدیل شده است.

«ناظم دباغ» نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص وضعیت تولید و صادرات نفت اقلیم کردستان عراق گفت: سال گذشته اقدامات داعش، مشکلاتی را برای صادرات نفت اقلیم کردستان ایجاد کرد اما این مشکلات اکنون کاملا بر طرف شده است. در حال حاضر، تولید نفت اقلیم کردستان رو به رشد است، اما مشکل صادرات نفت ما ناشی از افت قیمت نفت است و ما از افت قیمت نفت آسیب دیده‌ایم.

نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران، ادامه داد: منبع درآمدی دولت اقلیم کردستان به دلیل افت قیمت نفت، بحرانی شده است. در کنار کاهش درآمد نفت با افزایش هزینه‌های نظامی و امنیتی نیز مواجه شدیم.

«ناظم دباغ» در پاسخ به این پرسش که "داعش از طریق برخی کشورهای منطقه به صادرات نفت مشغول است، آیا داعش تاکنون توانسته است از طریق خاک اقلیم کردستان نفتی را به فروش برساند؟" ، گفت: ما صادرات نفت توسط داعش از طریق خاک اقلیم را تکذیب می‌کنیم. تا کنون داعش هیچ نفتی را از طریق خاک اقلیم صادر نکرده است.

 

نماینده اقلیم کردستان افزود: دولت اقلیم کردستان در خصوص اقدامات داعش برای صادرات نفت سوریه به ترکیه، اطلاعی ندارد. ما نمی‌توانیم این خبر را تایید یا تکذیب کنیم. داعش در حال فروش نفت مناطقی است که در کنترل دارد اما این کار از طریق خاک اقلیم کردستان انجام نشده است.

 

 

 

 

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی