امروز: چهارشنب 01 اسفند 1397 برابر با 21 فوریه 2019

        دفتر نمایندگی (157)

        دفتر نمایندگی

اخبار مربوط بە دفتر نمایندگی اقلیم کردستان عراق در ایران

ناظم دباغ: کسانی به عنوان مترجم، کارشان کلاهبرداری از افرادی است که برای معالجه و تفریح به ایران می‌آیند

 روداو ـ اربیل: «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران، در گفت‌وگو با تلویزیون روداو گفت:به طور قطع، کسانی به عنوان مترجم، کارشان کلاهبرداری و کلک زدن به افرادی است که برای معالجه و سفر تفریحی به ایران می‌آیند.

 

«ناظم دباغ» در ادامه گفت: ما در دفتر نمایندگی حکومت اقلیم کردستان در تهران، همیشه درهایمان به روی کسانی باز است که مریض دارند و برای معالجه به ایران می‌آیند و اگر به ما مراجعه کنند؛ به هر شکلی به آنها کمک می‌کنیم و راهنمای آنها هستیم. ما در این زمینه، مترجم و افراد کاربلد خودمان را داریم؛ که آنها را همراه مریض، می‌فرستیم تا خدای نکرده، افراد کلاهبردار و فرصت طلب، آنها را فریب ندهند.

 

نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در ایران در مورد چگونگی راهکار شکایت از این افراد کلاهبردار، گفت: کسانی که به ما مراجعه می‌کنند، اگر مدارک مستدلی در مورد فریب خود، توسط مترجمشان در دست داشته باشند، ما از طریق روابط قانونی که داریم، به آنها کمک می‌کنیم. ولی ما با کسانی به مشکل برمی‌خوریم که خودشان دنبال مترجم می‌گردند که بعداً مترجم به آنها کلک می‌زند؛ به همین دلیل، اگر دچار مشکل شدند؛ بایستی به ما مراجعه کنند و شکایت خود را ارائه دهند، وگرنه ما هیچ کاری نمی‌توانیم برای آنها انجام دهیم.   

 

شکار احمد

 

لینک خبر:

http://www.rudaw.net/sorani/middleeast/12022019?keyword=نازم

 

 

 

 

توضیحی درباره مصاحبه تلفنی با رادیو صدای کردی آمریکا

در این مصاحبه گفته شده است که ارسال نفت از طریق اقلیم کردستان به ایران تداوم دارد، منظورم از نفت سیاهی بوده است که محصول پالایش نفت توسط شرکت‌های خصوصی برای صادرات است و یا نفتی که از  نقاط دیگر عراق و به شیوه قاچاق به مرزهای اقلیم کردستان می‌رسد. همه طرفها نیز از این مساله مطلع هستند. حکومت اقلیم کردستان از طریق خطوط لوله ترکیه نفت خود را به خارج از کشور صادر می‌کند. برای جلوگیری از قاچاق نفتی که وارد کردستان می‌شود، حکومت اقلیم نیازمند هماهنگی بیشتر با حکومت فدرال عراق است

«ناظم دباغ» با مدیر و مشاور بخش بازرگانی سفارتخانه بلژیک در تهران دیدار کرد

 «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران، با خانم «نوشین رهگذر» مدیر و مشاور بخش بازرگانی سفارتخانه بلژیک در ایران دیدار کرد.

  خانم «نوشین رهگذر» مدیر و مشاور بخش بازرگانی سفارتخانه کشور بلژیک در تهران، روز شنبه 22 می 2018 (اول خرداد ماه جاری) از دفتر نمایندگی حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران بازدید کرد و مورد استقبال «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران قرار گرفت.

 مدیر و مشاور بخش بازرگانی سفارتخانه بلژیک در تهران، خوشحالی خود را از این استقبال و پذیرایی ابراز داشت و در مورد ارتباط بازرگانی، روابط دیپلماتیک میان دو طرف، فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین تولید مشترک میان کشور بلژیک و اقلیم کردستان مسائلی را در میان گذاشت.

  در ادامه این دیدار، نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران، از پیشنهادهای خانم «نوشین رهگذر» برای ارتباط هر چه بیشتر بازرگانی و حضور سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی برای آبادکردن و همچنین انجام پروژه و تولیدات مشترک در اقلیم کردستان استقبال کرد.

  در بخش دیگری از این نشست، «ناظم دباغ» وضعیت امنیتی کردستان را برای حضور و فعالیت شرکت‌های خارجی خیلی خوب توصیف کرد و در ادامه گفت: برای ما جای بسی خوشحالی است که بین دو طرف، ارتباط هیأتهای بازرگانی و سرمایه‌گذاری برقرار باشد و بازار اقلیم کردستان برای فعالیت شرکت‌های خارجی جای بسیار مناسبی است.

 

 

 

 

«ناظم دباغ» با » معاون سفارت جمهوری فدرال آلمان در ایران دیدار کرد

«ناظم دباغ» نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران، با دکتر «اُلیور اسچناکینبرگ» معاون سفارت جمهوری فدرال آلمان در ایران گفت‌وگو کرد.

دکتر «اُلیور اسچناکینبرگ» Dr. Oliver Schnakenberg معاون سفارت جمهوری فدرال آلمان در ایران روز سه‌شنبه 28 شهریور ماه جاری 19/9/2017 از دفتر نمایندگی اقلیم کردستان عراق در تهران بازدید کرد و از طرف «ناظم عمر دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران مورد استقبال قرار گرفت. 

دکتر «اُلیور اسچناکینبرگ» از نماینده حکومت اقلیم کردستان در تهران تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که این گونه روابط و گفت‌وگوها ادامه یابد و در مورد اقلیم کردستان و منطقه و همچنین همه‌پرسی سؤالاتی را مطرح کرد. 

نماینده حکومت اقلیم کردستان در تهران از حضور معاون سفارت جمهوری فدرال آلمان در ایران در دفتر نمایندگی اقلیم کردستان در تهران تشکر کرد و در بخشی از سخنانش گفت: امروز کُردها و نیروهای پیشمرگه همه همکاری‌های آلمان به نیروهای پیشمرگه را می‌ستایند و از آنان تشکر می‌کنند.

«ناظم دباغ» همچنین گفت: ولی امروز، از همه زمان‌های دیگر کُردها برای رسیدن به حقوق خود به حمایت سیاسی نیاز دارند و مسئولین سیاسی کردستان بر برگزاری رفراندوم در زمان خود مصمم هستند و در عین حال، از گفت‌وگو حمایت می‌کنند و اگر پیشنهاد قابل توجهی در مورد انجام‌دادن همه‌پرسی و استقلال باشد از آن استقبال می‌کنند.  

دکتر «اُلیور اسچناکینبرگ» به همان سیاست وزارت امور خارجه آلمان بر گفت‌وگو با بغداد و حفظ یکپارچگی عراق تأکید کرد.

«ناظم دباغ» با رئیس نمایندگی هیئت همکاری سازمان ملل در ایران دیدار کرد

«ناظم دباغ» نماینده اقلیم کردستان عراق در تهران، با «رونی سی. اکورون» رئیس نمایندگی هیئت همکاری سازمان ملل در امور عراق در ایران دیدار کرد.

 «رونی سی. اکورون» Rene C. Aquarone رئیس نمایندگی هیئت همکاری سازمان ملل در امور عراق در تهران به همراه خانم «کارا جانسون مالینا» معاون نمایندگی یونامی در تهران روز سه‌شنبه 21 شهریور ماه جاری (12/9/2017) از دفتر نمایندگی اقلیم کردستان عراق در تهران بازدید کرد و از طرف «ناظم عمر دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران مورد استقبال قرار گرفت. 

 «رونی سی. اکورون» در مورد اقلیم کردستان و منطقه سؤالاتی را طرح کرد که «ناظم دباغ» با دقت به همه آنان پاسخ گفت و رئیس نمایندگی هیئت همکاری سازمان ملل در امور عراق در تهران از نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران تشکر و قدردانی کرد برای اطلاعاتی که در اختیار آنان قرار داده است.     

 «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران با دقت و ریزبینی مسئله همه‌پرسی در اقلیم کردستان را برای آنان توضیح داد و تأکید کرد که ریاست کردها بر انجام‌دادن رفراندوم در موعد خود، مصمم است و از یونامی درخواست کرد که همانگونه که در جهت حمایت از ملتهای ستمدیده تأسیس شده است؛ همچون گذشته، همکار  و همیار ملت کُرد باشد و یک بار دیگر از ملت کُرد پشتیبانی و حمایت کند.

القای سیاسی بودن سفر طالبانی به‌ تهران از سوی کسانی است که‌ نمی‌دانند آینده‌ کردهای عراق را به‌ کدام سو می‌برند

«ناظم دباغ» در گفت‌وگو با کردپرس: القای سیاسی بودن سفر طالبانی به‌ تهران از سوی کسانی است که‌ نمی‌دانند آینده‌ کردهای عراق را به‌ کدام سو می‌برند

  سرویس عراق و اقلیم کردستان ـ «ناظم دباغ» نماینده‌ دولت اقلیم کردستان در ایران بر شخصی و غیر سیاسی بودن سفر جلال طالبانی دبیر کل حزب اتحادیه‌ میهنی کردستان (یکیتی) به‌ ایران تأکید کرد.

«ناظم دباغ» نماینده‌ دولت اقلیم کردستان در ایران در خصوص سفر «جلال طالبانی» رئیس جمهوری پیشین عراق و دبیر کل حزب اتحادیه‌ میهنی کردستان (یکیتی) به‌ تهران به‌ خبرنگار کردپرس، گفت: من به‌ عنوان نماینده‌ دولت اقلیم کردستان در ایران شاهد و ناظر بوده‌ا‌م از هنگامی که‌ جناب مام جلال دچار کسالت شده‌اند تاکنون مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها درخواست کرده‌اند که‌ ایشان برای معالجات پزشکی و یا استراحت به‌ ایران و به‌ ویژه‌ تهران سفر کنند. شخص مام جلال بسیار علاقه‌مند به‌ سفر و اقامت در مکان‌هایی بودند که‌ پیش‌تر در آن‌ها در ایران اقامت می‌یافتند. پس از آن که‌ تیم پزشکی جناب مام جلال با انجام این سفر موافقت کردند نزدیک ‌ به‌ یک ماه‌ است که‌ تمهیدات لازم برای آماده‌ سازی و اقامت ایشان در مکان تعیین شده‌ اندیشیده‌ شد تا ایشان بتوانند مدتی را که‌ در ایران حضور دارند در آن جا به‌ سر برند.

«ناظم دباغ» در خصوص دیدارهای طالبانی در مدت اقامت در ایران گفت: طی سه‌ روزی که‌ ایشان در تهران اقامت دارند، تعدادی از دوستان و آشنایان مام جلال به‌ دیدار ایشان آمده‌اند و طی این مدت که‌ خود من در اکثر دیدارها حضور داشته‌ام به‌ تمام معنا می‌شد خوشحالی و صحت و سلامت را در چهره‌ مام جلال مشاهده‌ کرد.

وی به‌ ملاقات وزیر بهداشت ایران با طالبانی اشاره‌ کرد و گفت: غروب سه‌شنبه‌ (20 تیر ماه‌) جناب آقای دکتر سید «حسن هاشمی» وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران به‌ منظور احوالپرسی و عیادت ایشان در کسوت وزیر و همچنین یک پزشک در محل اقامت جناب طالبانی حضور یافتند. در این دیدار اشاره‌ شد که‌ وضعیت سلامتی مام جلال بهبود یافته‌ و ابراز امیدواری شد که‌ روند بهبود نیز تسریع یابد و به‌ صورت آشکارا تبسم‌ها و اظهارات مام جلال نشان از خوشحالی و صحت و سلامت ایشان بود.

نماینده‌ دولت اقلیم کردستان در ایران در خصوص این دیدار افزود: آقای هاشمی به‌ عنوان یکی از وزرای دولت، به‌ نیابت از دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران سلام ایشان را به‌ مام جلال رسانده‌ و برای ایشان آرزوی صحت و سلامت کرده‌ و ابراز امیدواری کردند که‌ جناب مام جلال به‌ وضعیت پیشین بازگردند که‌ به‌ عنوان شخصیتی سیاسی که‌ در تثبیت امنیت و ثبات و روابط حسنه‌ میان عراق و کشورهای همسایه‌ و منطقه‌ نقش برجسته‌ای داشتند. اما متأسفانه‌ هم اکنون در این وضعیت به‌ سر می‌برند و ضمن دعا و آرزوی سلامتی برای ایشان از پیشرفت روند درمانی و سفر ایشان به‌ ایران ابراز خوشحالی کردند.

«ناظم دباغ» در خصوص اخبار و گزارش های برخی رسانه‌ها که‌ سفر جناب طالبانی به‌ ایران را سیاسی و دارای اهداف سیاسی می‌دانند، گفت: آن هایی که‌ چنین مطالبی را منتشر می‌کنند در خیال خام به‌ سر می‌برند،  خیال خامی که‌ به‌ تصور خودشان می‌توانند‌ جناب مام جلال را در برنامه‌هایی که‌ خودشان هم نمی‌دانند آینده‌ ملتشان را به‌ کجا می‌برند دخالت دهند. وگرنه‌ همه‌ دیدگاه‌های طالبانی در هنگامی که‌ در سلامت به‌ سر می‌‌بردند در خصوص اکنون و آینده‌ کُرد و دوستی با کشورهای همسایه‌ مشخص و شفاف بوده‌ و بر همگان عیان است.

وی تأکید کرد: سفر کنونی جناب مام جلال به‌ ایران نیز شخصی است و دلیل انتخاب ایران برای انجام این سفر، دوستی و همراهی دیرینه‌ و عمیق این کشور با ایشان است و نباید این را از یاد برد که‌ جناب مام جلال یک رهبر سیاسی برجسته‌ کُرد و رهبر حزب بزرگ و تأثیرگذار اتحادیه‌ میهنی است و سابقه‌ مبارزاتی وی نیز بر کسی پوشیده‌ نیست. به‌ همین دلیل معتقدم َآن هایی که‌  تاب و توان تحمل حضور و نقش‌آفرینی مام جلال را ندارند به‌ دنبال ایجاد تنش و حواشی هستند و در نهایت نیز خودشان ضرر خواهند کرد. بر اساس تجربه‌ شخصی و شناختی که‌ از جناب مام جلال به‌ دلیل همراهی چند ساله‌ با ایشان دارم، معتقدم که‌ مردم همیشه‌ به‌ دیدگاه‌ ها، تحلیل ها و آینده‌نگری مام جلال باور و اعتقاد داشته‌اند و هم اکنون نیز بدین گونه‌ است.

 

مصاحبه‌: حسن صالحی

 

لینک گفت‌وگو:

 

http://www.kurdpress.com/Fa/NSite/FullStory/News/?Id=133172#Title=القای سیاسی بودن سفر طالبانی به‌ تهران از سوی کسانی است که‌ نمی دانند آینده‌ کردهای عراق را به‌ کدام سو می برند 

 

صفحه1 از27

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی