«ناظم دباغ» با «پیتر لینر» معاون اول سفارت سوئد در تهران دیدار کرد

«ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران با «هاجیمه اوئه دا» «پیتر لینر» معاون اول سفارت کشور سوئد در ایران دیدار کرد.

«پیتر لینر» معاون اول سفارت کشور سوئد در ایران روز یکشنبه 2/7/2017 از دفتر نمایندگی حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران بازدید کرد و مورد استقبال «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران قرار گرفت.

لینر به دلیل اتکام مأموریتش در تهران و بازگشت به کشورش، علاقمند بود که برای یکبار دیگر از دفتر نمایندگی حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران بازدید کند و خواهان این بود که روابط نمایندگی حکومت اقلیم کردستان و سفارتخانه سوئد در کشور ایران مداومت داشته باشد و در مورد رویدادهای اخیر منطقه و برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان و تأثیر کشورها بر روی این پروسه به گفت‌وگو بپردازد.  

در بخش دیگری از این نشست، نماینده حکومت اقلیم کردستان در تهران، دیدگاه‌های اقلیم کردستان در مورد رویدادهای منطقه را برای معاون اول سفارت کشور سوئد در ایران بازگو کرد که این مهم، تصمیم ریاست اقلیم کردستان و رهبری سیاسی کُرد برای انجام‌دادن آن و همچنین تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت حقوق کُردهاست.

«ناظم دباغ» در بخش دیگری از سخنانش گفت: کُردها از قدیم‌الایام برای رسیدم به این هدف در مبارزه بوده است و در حال حاضر نیز، زمان مناسبی برای برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان است و اگر رهبری سیاسی کُرد در این زمان کنونی آن را انجام ندهد؛ سرانجام نوه‌های ما آن را انجام خواهند داد.     

نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران در ادامه اظهار داشت: همچنین آن عراقی که در تأسیس دوباره آن مشارکت کردیم در حد انتظار ملت کُرد نبود و و چندین مشکل اساسی را برای ما بوجود آورد.   

«ناظم دباغ» در پاسخ به سؤال «پیتر لینر» که کشورهای همسایه از این نگرانند که بخش‌های دیگر کردستان از استقلال خود دم بزنند؛ گفت: بی‌گمان کشورهای همسایه نگرانند ولی بایستی آنان را راضی کنیم و برایشان توضیح بدهیم که همه‌پرسی در اقلیم کردستان برای آنان مشکل ایجاد نخواهد کرد.

نماینده حکومت اقلیم کردستان در تهران در پایان این دیدار گفت: کشور سوئد همیشه دوست کردها بوده و امیدوارم که در این پروسه هم ما را پشتیبانی کند.

«پیتر لینر» معاون اول سفارت کشور سوئد در ایران در پاسخ به سؤال نماینده حکومت اقلیم کردستان در تهران در مورد دیدگاه دولت سوئد در مورد پروسه همه‌پرسی گفت: ما خواهان این هستیم که در قالب عراق یکپارچه با خواسته‌های خودتان برسید.

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی