امروز: پنج شنبه 09 تیر 1401 برابر با 30 جون 2022

«خانه و کلید» دو جایزه جشنواره بین‌المللی فیلم اسپانیا را از آن خود کرد

منصور جهانی ـ فیلم کوتاه «خانه و کلید» به کارگردانی «شوان عطوف» جوایز بهترین فیلم و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره بین‌المللی فیلم «فوئینکالینته رورال» در اسپانیا را از آن خود کرد.

فیلم کوتاه داستانی «خانه و کلید» (مال و کلیل)Home And Keyبه کارگردانی «شوان عطوف»، محصول اداره سینمای شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق و تهیه شده توسط کمپانی «آی لوف فیلم» در اقلیم کردستان و کشور انگلستان، در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، 16 مردادماه امسال (7 آگوست 2014) در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه داستانی جشنواره بین‌المللی فیلم «فوئینکالینته رورال» Fuencaliente Ruralدر کشور اسپانیا به روی پرده رفت و از طرف اعضای هیئت داوران این جشنواره، جایزه بهترین فیلم و همچنین از طرف تماشاگران این جشنواره، جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به کارگردان آن اهدا شد.

«شوان عطوف» به علت مشغولیت کاری در جدیدترین پروژه هنری خود، نتوانست که در مراسم اختتامیه این جشنواره حضور پیدا کند و به نیابت از ایشان، «آوات عثمان علی» نماینده کمپانی «آی لوف فیلم» جایزه این کارگردان را دریافت کرد و پیام «شوان عطوف» را در این مراسم قرائت کرد و در پایان، این جوایز را به پیشمرگان مبارز کُرد در جبهه جنگ علیه گروه‌های تروریستی تکفیری داعش اهدا کرد که بسیار زیاد مورد توجه و عنایت ویژه حاضران در این مراسم قرار گرفت.

همچنین جشنواره بین‌المللی فیلم «فوئینکالینته رورال» برای سال آینده از «شوان عطوف» بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون اقلیم کردستان و عراق، دعوت رسمی به‌عمل آورد تا به عنوان عضو هیئت داوران بخش بین‌الملل این جشنواره حضور داشته باشد.

در کنار اینها، قرار بر این شد که سال آینده، از 10 فیلم کوتاه از کارگردانان اقلیم کردستان عراق برای حضور در بخش رقابتی و غیررقابتی جشنواره فیلم «فوئینکالینته رورال» اسپانیا دعوت به‌عمل بیاید.

این جشنواره، با حضور فیلم‌های کوتاه داستانی، انیمیشنی و مستند از کارگردانان کشورهای مختلف، در دو بخش رقابتی و غیررقابتی در روزهای 14 تا 17 مردادماه امسال (5 تا 9 آگوست 2014) در شهر توریستی فوئینکالینته در کشور اسپانیا برگزار شد.

فیلم کوتاه «خانه و کلید» تاکنون در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی به نمایش درآمده است، از جمله؛ در بخش رقابتی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم خانه هنری «اُواهم» IVAHM در شهر مادرید در اسپانیا، در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «اِست» East در شهر لندن در انگلستان، در بخش رقابتی هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کراتکوفیل پلوس» Kratkofil Plusدر شهر بانجالوکا در کشور بوسنی و هرزگوین و چندین جشنواره دیگر.

«خانه و کلید» این روزها در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «آندگراوند» Underground

مونیخ به نمایش درمی‌آید؛ این جشنواره در روزهای 20 تا 25 مردادماه امسال (11 تا 15 آگوست 2014) در شهر مونیخ در کشور آلمان برگزار شد.

این فیلم 15 دقیقه‌ای همچنین در روز 7 شهریورماه جاری (29 آگوست 2014) در بخش غیررقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم «اوکسه» Okseøروی پرده ‌رفت؛ این جشنواره از روزهای 7 تا 9 شهریورماه (29 تا 31 آگوست 2014) در شهر هامبورگ در کشور آلمان برگزار می‌شود.

فیلم «خانه و کلید» در آخرین حضور بین‌المللی خود، در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه «استعدادهای نو» در بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «گیرونا» Girona در اسپانیا به نمایش درآمد و جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد. این جشنواره، در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی، در روزهای 24 تا 28 تیرماه امسال (15 تا 19 ژوئیه 2014) در شهر گیرونا در کشور اسپانیا برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر: 385

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی