امروز: شنبه 23 تیر 1403 برابر با 13 جولای 2024

دیدار نماینده حکومت اقلیم کردستان در ایران با معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

چهارشنبه, 31 تیر 1394 16:30

روز چهار شنبه مورخ 31  تیرماه، معاونت بین الملل دانشگاه میزبان نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران بود. این جلسه با حضور  آقایان  دکتر نقیب زاده معاون بین الملل،  دکتر قره باغیان مدیر توسعه امور بین الملل ، دکتر  ویسی کارشناس امور بین الملل در دفتر معاونت برگزارگردید. در ابتدا جلسه دکتر قره باغیان ضمن خیر مقدم به آقای ناظم دباغ نماینده اقلیم کردستان ، از اقلیم کردستان بخاطر نزدیکی های فرهنگی و همجواری با ایران به عنوان فرصتی مناسب برای ایجاد  تعاملات دو جانبه یاد کردند و در ادامه به معرفی دانشگاه پرداختند و توانایی ها و امکانات دانشگاه را تشریح کردند.

 در ادامه جلسه دکتر نقیب زاده از آمادگی دانشگاه برای برقراری تعاملات دوجانبه و سازنده خبر دادند و ابراز امیدواری کردند که این تعاملات به بهترین شکل صورت پذیرد به گونه ای که شرایط همکاری های گسترده تر فراهم گردد. سپس ،نماینده اقلیم  کردستان با اشاره به جایگاه ممتاز کشور ایران در خاورمیانه و دیدگاه مثبت اقلیم کردستان در خصوص ایران  از برقراری روابط بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه های اقلیم کردستان استقبال کردند و این جلسه را نخستین گام برای برقراری این روابط دانستند.

در پایان جلسه مقرر گردید که دانشگاه علوم  پزشکی شهید بهشتی با ارایه مکتوبی در خصوص پذیرش  و  آموزش  دانشجو خارجی از آن منطقه  در رشته ها و مقاطع گوناگون  و نیز تبیین ساز و کار  جذب گردشگرسلامت ،  بستر لازم  برای شکل گیری نخستین گام سازنده را فراهم آورد و در دیدار های  دوجانبه بعدی این مهم را به سرانجام برسانند.

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی