امروز: یکشنبه 06 فروردين 1402 برابر با 26 مارس 2023

مدیر عامل خبرگزاری مهر در دیدار با «ناظم دباغ»: توجه به فعالیت های فرهنگی اولویت اصلی سرویس زبان کُردی مهر است

مدیر عامل خبرگزاری مهر، رویکرد اصلی سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر را توجه به فعالیت های فرهنگی عنوان کرد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، «علی عسگری» ظهر روز دوشنبه در جریان بازدید «ناظم دباغ» نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران از خبرگزاری مهر، بیان کرد: خبرگزاری مهر با رویکرد فرهنگی فعالیت می کند و به همین دلیل هم این رویکرد در سرویس زبان کردی در اولویت قرار دارد.

 

وی ادامه داد: مهر از زمان راه اندازی رویکرد فرهنگی خود را حفظ کرده است و در همین راستا نیز زبان کردی ضمن تلاش برای همدلی و وحدت بیشتر تلاش می کند که این رویکرد توجه به مسائل فرهنگی را در اولویت قرار دهد.

 

مدیر عامل خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه باید تقویت شود، افزود: یکی از اولویت های ما در زبان کردی تلاش برای رسیدن به این مهم است و به همین دلیل هم سعی می کنیم که در این مسیر حرکت کنیم.

 

وی تولید خبر در زبان کردی را دارای حساسیت بالایی عنوان کرد و گفت: ما با دقت این حساسیت ها را دنبال کرده و تلاش می کنیم زمینه را برای نزدیکی و همدلی بیشتر در منطقه فراهم کنیم و بدون شک سیاست جمهوری اسلامی ایران هم همدلی و تعامل در منطقه است.

 

عسگری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه خبرگزاری مهر گفت: این رسانه ۱۲سال قبل راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون ضمن توسعه فعالیت های خود هم اکنون چندین موسسه را زیرمجموعه خود دارد.

 

وی به فعالیت های روزنامه تهران تایمز که به زبان انگلیسی منتشر می شود، اشاره کرد و یادآور شد: این روزنامه یکی از رسانه های معتبر کشور در حوزه زبان انگلیسی است و خوشبختانه از نام و اعتبار خوبی برخوردار است.

 

مدیر عامل خبرگزاری مهر در پایان از نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران خواست که همکاری و تعامل خوبی با این رسانه داشته باشند و زمینه را برای حمایت از زبان کردی خبرگزاری مهر فراهم کنند.

 

 

نماینده اقلیم کردستان عراق نیز در این دیدار ضمن اظهار خوشحالی از راه اندازی سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر گفت: انتظار می رود که خبرگزاری مهر با صداقت و امانت بتواند در این مسیر جدید فعالیت کند.

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی