امروز: پنج شنبه 24 خرداد 1403 برابر با 13 جون 2024

«ناظم دباغ» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آنا: رستم قاسمی گاز ایران را به اقلیم کردستان می‌برد

«ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در ایران با بیان اینکه قرار است فردا رایزنی‌ها میان مشاور وزیر نفت ایران با مقام‌های اقلیم کردستان ادامه یابد، از سفر رستم قاسمی به اقلیم کردستان عراق خبر داد.

به‌گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، «ناظم دباغ» نماینده حکومتاقلیم کردستان عراق در ایران با اشاره به تمایل تهران و اربیل برای برقراری روابط در حوزه‌های نفت و گاز خبر داد که «رستم قاسمی» از سوی طرف ایرانی برای انجام مذاکرات انعقاد قرارداد مربوط به صادرات گاز برگزیده شده است.

وی در در گفت‌وگو با خبرنگار آنا گفت: قرار است فردا «رستم قاسمی» مشاور وزیر نفت ایران برای رایزنی درباره نحوه تبادل گاز میان دو طرف و انعقاد چند قرارداد، به اقلیم کردستان سفر کند.

دباغ خاطرنشان کرد: این سفر برای ادامه مذاکرات اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط اقتصادی انجام می‌شود و قاسمی در مدت اقامت خود در «اربیل» با «نیچیروان بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا میان ایران و مقام‌های اقلیم کردستان توافقی انجام شده است، گفت: تاکنون هیچ توافقنامه‌ای امضا نشده است ولی روند گفت‌وگوهای کارشناسی در مسیری است که انتظار می‌رود توافق‌نامه‌ای امضا شود.

 

 

 

 

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی