امروز: سه شنبه 09 خرداد 1402 برابر با 31 می 2023

رئیس اقلیم کردستان از اسقف پاتریاک کلدانی در عراق و جهان استقبال کرد

رئیس اقلیم کردستان عراق با اشاره به این که مبارزه با تروریسم نیازمند تلاش‌های مشترک بین‌المللی است، از مسیحیان عراق خواست تا مقابل این اقدامات تروریستی صبور بوده و کشور را ترک نکنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در نشست مشترک خود با «پاتریاک لوئیس روفائیل» نخستین اسقف پاتریاک کلدانی در عراق و جهان و هیئت همراه آنان، اظهار کرد: فشارها و عملیات سختی که تروریست‌ها بر مسیحیان عراق روا داشته و آن‌ها را مجبور به مهاجرت از موصل کرده تنها تهدیدی برای آن‌ها نیست بلکه تهدیدی برای تمام عراق، منطقه و جهان به شمار می‌رود و این امر مخالف اصول دینی و بشری است.

بارزانی مسیحیان عراق را به پایداری و صبر و تحمل دعوت کرد و از آنان خواست که به فکر ترک عراق نباشند.

وی افزود: منطقه برای کمک به آوارگان و مهاجران تمام تلاش خود را خواهد کرد. درهای کردستان همواره به روی مهاجران باز است.

«مسعود بارزانی» با اشاره به حمله تروریست‌ها به بارگاه‌ها و اماکن مقدس اسلامی و همچنین به کلیساها افزود: مقابله با تروریسم و ریشه‌کن کردن تندروها نیازمند تلاش‌های مشترک در سطح بین‌المللی است و اقلیم کردستان با تمام قوا با تروریست‌ها مقابله می‌کند و از سرزمین و جان شهروندان خود حمایت می‌کند.

از سوی دیگر، «لوئیس رافائل ساکو» از بارزانی و دولت اقلیم کردستان به خاطر استقبال و پناه دادن به مسیحیان نینوا و عراق و حمایت از آن‌ها مقابل تروریست‌ها قدردانی کرد.

وی همچنین نسبت به حوادث اخیر موصل تبعیض و تهدیدی که مسیحیان با آن روبرو شده‌اند ابراز نگرانی کرد.

 

ساکو در ادامه تصریح کرد: آنچه که هم‌اکنون اتفاق افتاده با هدف خدشه‌دار کردن به چهره اسلام و رشد فرهنگ انکار است فرهنگی که برای نابودی و فروپاشی مسیحیان در منطقه آن هم از طریق بیرون راندن آنان، نابودی کلیساها و میراث دینی مسیحی در نینوا عمل می‌کند.

 

 

 

 

کد خبر: 342

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی