امروز: یکشنبه 06 فروردين 1402 برابر با 26 مارس 2023

پیام تبریک «جلال طالبانی» بە مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

«جلال طالبانی» رئیس جمهور سابق عراق در پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به هموطنان عراقی، مسلمانان سراسر جهان و همچنین ملت کُرد تبریک گفت.

 

بە گزارش خبرگزاری کردپرس، متن این پیام به شرح ذیل است:

 

به نام خداوند بزرگ و مهربان

 

جای بسی خوشحالی است که فرارسیدن عید فطر را به شهروندان عزیز و تمامی طیف‌ها و اقشار ساکن در عراق تبریک می گویم. از خداوند بزرگ و مهربان طلب قبول طاعات و عبادات همگی را دارم. امیدواریم که شهروندان عراق این وضعیت بحرانی و ناآرام را در نهایت ایمان پشت سر بگذارند و حافظ اتحاد ملت عراق و تجربه دموکراسی باشند و در راه تلاش برای بنیاد نهادن عراقی آزاد، متحد و آرام در سایه دموکراسی کوشا باشند.

 

این مناسبت را به عنوان فرصتی مغتنم برای تبریک به شهروندان اقلیم کردستان عراق می‌دانم و امیدوارم که زندگی‌شان همواره مملو از امنیت، پیشرفت، افتخار همراه با اتحاد، برادری و مبارزە مشترک باشد. کُردها برای دستیابی به سیستمی دموکراتیک و پارلمانی در چارچوب قانون اساسی عراق که شهروندان کُرد بە آن رای دادند، تلاش های فراوانی کردە و برای رسیدن به دموکراسی و آزادی قربانیان زیادی دادند.

 

به همین مناسبت تبریک گرم خود را به برادران و دوستانم از همه جریان‌های سیاسی کشور و مسئولین دلسوز عراق اعلام می‌ دارم و حامی آنها در تشکیل دولتی موفق با تکیه به قانون اساسی عراق هستم. دستان آنها را می‌فشارم و برای آنها دعای خیر می‌کنم و در تشکیل دولت جدید حامی آنها می باشم. امیدوارم با استفاده از تجارب گذشتە در اوضاع بحرانی و ناآرام کنونی عراق، منافع شهروندان را بر منافع حزبی و طایفی ترجیح دهند و همه اختلافات را پشت سربگذارند و برای حفظ دستاوردهای دموکراتیک در عراق با یکدیگر متحد و هم ‌صدا در برابر حملات تروریست ها بایستند.

 

از خداوند بزرگ و مهربان می‌خواهم که حافظ شما برای خدمتگذاری بیشتر به شهروندان عراق باشد که با صبر و خویشتنداری برای این کشور قربانی های فراوانی دادەاند.

 

برادر دلسوزتان

 

 

مام جلال

 

 

 

 

کد خبر: 351

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی