امروز: جمعه 14 آذر 1399 برابر با 04 دسامبر 2020

رییس اقلیم کردستان با بابا شیخ ایزدی‌ها و هیئت همراه دیدار کرد

سرویس: بين‌الملل ـآسيا، خاورميانه ـ رییس اقلیم کردستان عراق تأکید کرد که تدابیر لازم علیه کسانی که در دفاع از مردم سنجار کوتاهی کردند، اتخاذ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «مسعود بارزانی» رییس منطقه کردستان عراق با تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم در حق کسانی که در دفاع از مردم سنجار کوتاهی کردند، گفت: در زمان حاضر همکاری‌های لازم با طرف‌های عراقی و بین‌المللی برای یافتن راه حل های سریع برای ایزدی‌های محاصره شده در کوه سنجار در حال انجام است.

بارزانی در بیانیه‌ای که در پایگاه رسمی ریاست منطقه کردستان عراق و پس از نشست وی با «بابا شیخ» مرجع دینی ایزدی‌ها منتشر شده، خاطرنشان کرد که نیروهای پیشمرگه از دو ماه پیش تاکنون با امکانات اندک با تروریست‌ها در حال جنگ هستند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در این بیانیه آمده است: هم‌اکنون اقدامات لازم با همکاری طرف‌های عراقی و بین‌المللی برای رسیدگی سریع به اوضاع ایزدی‌های آواره شده در منطقه کردستان و محاصره‌شدگان در کوه سنجار در حال انجام است و ما بر حمایت از ایزدی‌ها و بازپس‌گیری تمام مناطق آنها اصرار داریم و هیچ کسی نخواهد توانست آنها را از بین ببرد.

رییس اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: دولت عراق و نیروهای بین‌المللی هیچ کمکی به مردم کردستان در جنگ خود علیه تروریسم نکرده‌اند. علاوه بر این اعتراضاتی نیز وجود داشت که کردها باید خود اسلحه و تجهیزات دفاعی را تأمین کنند.

 

«مسعود بارزاني» در بخش دیگری از این بيانيه‌اي گفته است: به دنبال رويدادهاي ناخوشايند چند روز اخير، تصميم گرفته‌ايم از حالت تدافعي خارج شويم و تا آخرين نفس عليه تروريست‌ها بجنگيم.

 

 

 

 

کد خبر: 360

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی