امروز: چهارشنب 10 آذر 1400 برابر با 02 دسامبر 2021

«مسعود بارزانی» با «فؤاد معصوم» در اربیل دیدار کرد

  • چهارشنبه, 29 مرداد 1393

سرویس: بين‌الملل ـ آسيا، خاورميانه ـ«مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق با دکتر «فؤاد معصوم» رئیس جمهوری عراق در اربیل دیدار کردند و تحولات سیاسی و امنیتی را مورد رایزنی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی العهد لبنان، «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در سخنانی عنوان داشت: داعش یک «دولت» تروریستی سراپا مسلح است و صرفا یک سازمان تروریستی نیست.

بارزانی در دیدار با «فؤاد معصوم» رئیس جمهوری عراق از مواضع کشورهای منطقه، اروپایی و همچنین آمریکا در حمایت و پشتیبانی از عراق در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد.در این دیدار اوضاع سیاسی و نتایج نشست‌های فراکسیون‌های سیاسی جهت تشکیل دولت مورد بررسی قرار گرفت.

«فواد معصوم» تأکید کرد که مصمم است دیدگاه‌ها میان تمام گروه‌های سیاسی به هم نزدیک شده تا از این طریق منافع عالی عراق و مردم آن محقق شود.

رئیس جمهوری عراق نیز از تلاش‌های انسانی اقلیم کردستان در کمک به آوارگانی که در آماج حملات گروه‌ تروریستی داعش قرار گرفتند، قدردانی کرد.

وی از نقش محوری اقلیم کردستان در خصوص رخدادهای کنونی قدردانی و بر لزوم به کارگیری از تمامی توانایی‌های سیاسی و امنیتی و دوری از اختلافات جهت مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

«فواد معصوم» از حمایت های منطقه‌ای، اروپایی و آمریکا از عراق در جنگ با تروریسم تمجید کرد.

 

 

 

 

 

 

کد خبر: 369

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی