امروز: جمعه 29 تیر 1403 برابر با 20 جولای 2024

بیانیه ریاست اقلیم کردستان درباره تحولات عراق و شهادت سردار سلیمانی

 ریاست اقلیم کردستان بیانیه ای در خصوص تحولات عراق و شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابو المهدی المهندس منتشر کرد.

به گزارش کردپرس در این بیانیه آمده است : رویدادهای اخیر کرکوک قائم و مقابل سفارتخانە آمریکا در بغداد نشانه ای از پیچیده تر شدن اوضاع عراق هستند که نتیجه آن کنش و واکنش های بسیاری بود. مخالفت خود را با تبدیل عراق به میدان تسویه حساب های میان کشورها و نقض حاکمیت این کشور اعلام می کنیم.
در ادامه آمده است: در نتیجه وضعیت موجود در عراق سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابو المهدی المهندس معاون سازمان حشد الشعبی و همراهانشان قربانی شدند. این دو شخصیت طی چند سال اخیر نقش برجسته ای در جنگ با داعش ایفا نمودند.
نباید عراق تبدیل به میدان منازعه کشورها تبدیل شود. خواستار حل و فصل مشکلات از طریق در پیش گرفتن گفتگو و احترام به عراق و حاکمیت این کشور هستیم.
ریاست اقلیم کردستان در ادامه تصریح کرده است: تدام نزاع های کنونی و اقدامات انجام شده و واکنش ها عراق و منطقه را به سمت پرتگاه و سرنوشتی نامعلوم می برد و موجب احیای نیرهای تندرو و تروریست همچون داعش می شود.
در پایان این بیانیه آمده است: در اوضاع حساس و پیچیده و خطرناک کنونی، خواستار اوج خویشتنداری همه طرف ها و جلوگیری از رویدادهای خطرناک هستیم.

 

http://kurdpress.com/details.aspx?id=116615

 

کد خبر: 833

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی