امروز: شنبه 05 خرداد 1403 برابر با 25 می 2024

مسئول روابط خارجی حکومت اقلیم کردستان از کنسول آمریکا استقبال کرد

«صفین دزه‌ای» مسئول روابط خارجی حکومت اقلیم کردستان از «روب والر» کنسول آمریکا در اقلیم کردستان استقبال کرد.

 در این نشست، دو طرف در مورد مسائل سیاسی، اقتصادی، امنیتی و بهداشت در اقلیم کردستان و عراق؛ بحث و تبادل‌نظر کردند و آخرین اتفاقات عراق و همچنین روابط میان اربیل و عراق، بخش مهم دیگری از این دیدار بود.  

 «صفین دزه‌ای» در مورد تلاش جدی و برنامه‌های حکومت اقلیم کردستان برای کنترل ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن صحبت کرد که برای این هدف هم راه‌هکارهای محافظت ضروری و مهمی را در پیش گرفته است که در اولویت کارها و همچنین در همه مؤسسات دولتی، جاهای عمومی و مکان‌های مختلف انجام می‌گیرد و در عین حال، از حمایت و همکاری‌های آمریکا به اقلیم کردستان و عراق، از زمان شیوع بیماری کرونا، تشکر و قدردانی کرد.    

 

در بخش دیگری از این دیدار؛ دو طرف، تفاهم‌نامه چگونگی بازگشت وضعیت عادی به سنجار را پروژه‌ای مهم ارزیابی کردند که از این طریق، هزاران خواهر و برادر ایزدی می‌توانند به سرزمین خودشان برگردند و دوباره زندگی را در آنجا از سر بگیرند و آینده‌ای ایمن و به دور از جنگ و خشونت را تأسیس کنند.   

 

در بخش دیگری از این نشست، مسئول روابط خارجی حکومت اقلیم کردستان و کنسول آمریکا در اقلیم کردستان، در مورد روابط دو طرف و تقویت سطح هماهنگی میان اقلیم کردستان و آمریکا تأکید کردند.

 

کنسول آمریکا در اربیل، از حکومت اقلیم کردستان و همچنین اداره روابط خارجی برای هماهنگی و ارائه راهکار درست برای انجام‌دادن کارها و فعالیت‌هایشان تشکر و قدردانی کرد.

کد خبر: 887

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی