امروز: شنبه 05 خرداد 1403 برابر با 25 می 2024

نخست‌وزیر حکومت اقلیم کردستان با نخست وزیر هلند دیدار کرد

اربیل، اقلیم کردستان، عراق (GOV. KRD) ـ «مسرور بارزانی» نخست‌وزیر حکومت اقلیم کردستان، در شهر لاهه با «مارک روته» نخست وزیر هلند دیدار کرد. 

 

در این دیدار که «دارا رشید» وزیر برنامه و بودجه و «محمد شکوری» رئیس سازمان تولیدکنندگان اقلیم کردستان حضور داشتند، دو طرف در مورد توسعه بیشتر روابط میان هلند و اقلیم کردستان و بخصوص تبادل بازرگانی به بحث و گفت‌وگو پرداختند. همچنین توسعه روابط میان اقلیم کردستان و هلند؛ به ویژه از نظر تجاری، اقتصادی و تلاش‌های دولت اقلیم برای تقویت زیرساخت‌های اقتصادی و کشاورزی با استفاده از کارشناسان هلندی از موضوعات مورد گفت‌وگو در این دیدار بود

 

نخست وزیر هلند در این دیدار، آمادگی کشورش را برای حمایت از اقلیم کردستان و بخصوص نیروهای پیشمرگه در مقابله با داعش، توسعه و تقویت اقتصاد و کشاورزی اقلیم و همچنین تشویق تولیدکنندگان هلندی برای سرمایه‌گذاری در اقلیم را اعلام کرد.

 

نخست‌وزیر اقلیم کردستان، ضمن تقدیر از حمایت‌های هلند، تأکید کرد که اصلاحات حکومت اقلیم، بخصوص در هموارکردن کارهای اقتصادی و منابع درآمد آغاز شده است؛ ولی در حال حاضر، با مشکل اقتصادی مواجه شده است و اقلیم کردستان این  فرصت را دارد که با همکاری کشورهای دوست و تقویت زیربنای اقتصادی خود به یک مرکز مهم تجاری در منطقه تبدیل شود.

 

«مسرور بارزانی» در ادامه سخنانش اظهار داشت: روابط خوبی میان دولت اقلیم کردستان و دولت عراق، برای حل مشکلات و اختلافات میان دو طرف، بر اساس قانون اساسی عراق در جریان است و ثبات وضعیت عراق حائز اهمیت است.

کد خبر: 893

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی