امروز: شنبه 05 خرداد 1403 برابر با 25 می 2024

رئیس اقلیم کردستان از ژنرال «جان لوریمر» مشاور عالی نظامی انگلیس استقبال کرد

«نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان، از ژنرال «جان لوریمر» مشاور عالی نظامی در دولت انگلیس در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و هیئت همراهش استقبال کرد. 

 

در این نشست، ژنرال «جان لوریمر» مشاور عالی نظامی انگلیس که بعد از اتمام مأموریتشان برای خداحافظی به دیدار رئیس اقلیم کردستان آمده بود؛ تأکید کرد که بریتانیا در چهارچوب هم‌پیمانی بین‌المللی بر ضدداعش، بر ضرورت و اهمیت همکاری با عراق و اقلیم کُردستان ادامه خواهد داد.

 

در این دیدار، که «استیون هیکی» سفیر انگلیس در عراق نیز حضور داشت، اوضاع عراق و منطقه، ضرورت و اهمیت همکاری و هماهنگی و همچنین تلاش برای حفظ آرامش و ثبات در منطقه، مورد بررسی قرار گرفت و ژنرال لوریمر بر تدوام همکاری و حمایت انگلیس از عراق و اقلیم کُردستان تأکید کرد و از همکاری‌ و کار مشترک با اقلیم کُردستان تقدیر به عمل آورد.

 

در ادامه این نشست، «نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان، از ژنرال «جان لوریمر» مشاور عالی نظامی انگلیس در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بعد از اتمام مأموریتشان، آرزوی موفقیت کرد. 

 

آخرین تحولات جنگ با تروریسم و مقابله با داعش، روابط میان اربیل ـ بغداد و مذاکرات برای حل مشکلات فی‌مابین، تصویب قانون جبران کسری بودجه در مجلس نمایندگان عراق، اوضاع امنیتی مرزهای اقلیم کُردستان و چند موضوع دیگر مورد اهمیت طرفین، در این دیدار مورد بررسی قرار گرفتند.

کد خبر: 902

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی