امروز: شنبه 25 فروردين 1403 برابر با 13 آوریل 2024

بریتانیا بر ادامه حمایت‌های خود از اقلیم کردستان تأکید کرد

«نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان، امروز سه‌شنبه 1/12/2020 با «جمیس کلیورلی» وزیر دولت بریتانیا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و «جیمز هیپی» وزیر امور نیروهای مسلح این کشور دیدار کرد. 

 

در این دیدار، که با حضور معاونان رئیس اقلیم کردستان در شهر اربیل برگزار شد؛ هر دو طرف، روابط میان اقلیم کردستان و عراق با بریتانیا، آخرین تحولات وضعیت سیاسی و امنیتی عراق، مشکلات اربیل ـ بغداد، ترس از تروریسم و همچنین ادامه تهدیدهای داعش را مورد بحث قرار دادند و معتقد بودند که برای جنگ با ترور، در شرایط کنونی همکاری و حمایت‌های ائتلاف بین‌المللی در عراق و اقلیم کردستان ضروری است. 

 

«نیچیروان بارزانی» در میانه دیدار با «جمیس کلیورلی» وزیر دولت بریتانیا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و «جیمز هیپی» وزیر امور نیروهای مسلح این کشور؛ تشکر و قدردانی اقلیم کردستان برای همکاری و حمایت‌های بریتانیا در جنگ بر علیه تروریسم را تأکید کرد و در ادامه سخنانش اعلام کرد ضروری است اراده‌ای سیاسی در عراق برای حل مشکلات اربیل ـ بغداد وجود داشته باشد و سیستم فدرالی همان‌طور که در قانون اساسی عراق آمده است، به صورت جدی و ریشه‌ای به صورت عملی هم انجام شود. 

 

در بخش دیگری از این نشست، رئیس اقلیم کردستان، سفر این وزیران کشور انگلستان به اقلیم کردستان در مقطعی که به دلیل شیوع ویروس کرونا جهان شرایط سختی را می‌گذراند؛ شایسته تقدیر دانست و اینکه دارای پیامی واضح و روشن است و اقلیم کردستان خوستار تقویت روابطش با بریتانیا در همه حوزه‌هاست.   

 

در ادامه این نشست، وزیر دولت بریتانیا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و وزیر امور نیروهای مسلح بریتانیا؛ ضمن تقدیر و تشکر کشورشان برای نقش اقلیم کردستان و مبارزات قهرمانانه پیشمرگه‌های کُرد در جنگ بر علیه ترور و شکست‌دادن داعش اعلام کردند که بریتانیا بر همکاری و حمایت‌های خود به اقلیم کردستان برای روبروشدن و از بین‌بردن ترور و تهدیدهای داعش و همچنین کمک به اربیل و بغداد برای حل مشکلاتشان ادامه خواهند داد. 

 

انتخابات آینده عراق، اتفاقات منطقه به طور کلی، وضعیت آواره‌ها و پناهنده‌ها در اقلیم کردستان، روابط اقلیم کردستان و عراق با کشورهای منطقه و همچنین چند موضوع دیگر؛ مورد بحث و تبادل نظر طرفین در این نشست قرار گرفت.

کد خبر: 915

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی