امروز: شنبه 25 فروردين 1403 برابر با 13 آوریل 2024

رئیس اقلیم کردستان در لیست 100 شخصیت تأثیرگذار جهان در سال 2020

روداو دیجیتال ـ سالانه سایت «الماینر» 100 شخصیت جهانی را برای به‌دست آوردن جایزه «تأثیرگذارترین شخصیت دنیا» معرفی می‌کند و امسال هم اسم «نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان، «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور در این لیست قرار دارند. 

 

سایت «الماینر» در شهر نیویورک در کشور آمریکا سالانه در سال‌روز تأسیس خود؛ جایزه شخصیت تأثیرگذار جهان را اهدا می کند، که بیشترین تأثیرگذاری مثبت را در دنیا داشته باشد. بر اساس اطلاع‌رسانی این رسانه، امسال به‌دلیل شیوع ویروس کشنده کرونا؛ بحران اقتصادی و مشکلات مختلف رنگین پوست‌ها در آمریکا، «سالی سنگین» برای انتخاب تأثیرگذارترین شخصیت سال بود.  

 

در سایت «الماینر» در مورد «نیچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان نوشته شده است: «امسال نخستین سال ریاست «نیچیروان بارزانی» بود، جنگ‌آوری برای تحقق حقوق ملت کُرد بود؛ که قبلاً نخست وزیر اقلیم کردستان بوده است. دیدگاه «نیچیروان بارزانی» برای بنیادنهادن جامعه‌ای آرام، مدرن و احترام به دیگری؛ از شخصیت و باور ایشان به همزیستی مسالمت‌آمیز همه آیین‌ها و ملیت‌های خاورمیانه سرچشمه می‌گیرد.»

 

این رسانه با اشاره به این‌که رئیس اقلیم کردستان یکبار دیگر به جامعه جهانی یادآور شد که در حال حاضر هم به حمایت آنها برای شکست‌دادن داعش نیاز دارند، می‌نویسد: «در سال‌هایی که تغییرات رویداد [وقتی نیچیروان بارزانی به‌عنوان رئیس اقلیم کردستان انتخاب شد] نیچیروان بارزانی به صورت مداوم، تهدیدهای تروریسم داعش را گوشزد می‌کرد.»

 

لینک خبر: 

https://www.rudaw.net/sorani/kurdistan/0512202011

کد خبر: 920

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی