امروز: سه شنبه 02 مرداد 1403 برابر با 23 جولای 2024

24 تفاهم‌نامه با هیئت تجاری اقلیم کردستان عراق به امضا رسید

 رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی خراسان شمالی از امضای24 تفاهم‌نامه با هیئت تجاری اقلیم کردستان عراق در سفر به استان خبر داد.

 

محمد صمدی بعد از ظهر امروز در حاشیه بدرقه هیئت تجاری اقلیم کردستان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به برگزاری میز مذاکرات هیئت تجاری و بازاریابی اقلیم کردستان عراق با مدیران بنگاه‌های صادراتی استان طی دو روز گذشته اظهار کرد: این تفاهم‌نامه‌ها در زمینه‌های صادرات محصولات پتروشیمی، پلاستیکی، محصولات کشاورزی، مواد غذایی بود.

وی همچنین محصولات الکتریکی، پیاز، صنعتی را از دیگر محصولاتی برشمرد که برای صادرات آن از خراسان شمالی تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی خراسان شمالی ارزش این تفاهم‌نامه‌ها را در صورت تحقق 32 میلیون دلار عنوان کرد.

به گفته وی در آینده نزدیک با صدور نخستین محموله کالا از خراسان شمالی به اقلیم کردستان عراق، این قرارداد به مرحله اجرا می‌رسد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی خراسان شمالی تصریح کرد: در این راستا صنایع ،معادن و تجارت با همکاری اتاق بازرگانی، ضمن پیگیری و رفع موانع احتمالی به دنبال اجرایی کردن تمام تفاهم‌نامه‌های فی‌مابین است.

وی با تاکید بر وجود ظرفیت برای افزایش حجم صادرات به اقلیم کردستان عراق گفت: اکنون با وجود اشتراکات فرهنگی، زبانی حجم مبادلات تجاری خراسان شمالی با اقلیم کردستان عراق در سطح قابل قبولی نیست.

صمدی اظهار امیدواری کرد تا با اجرای تفاهم‌نامه‌های اخیر حجم مبادلات تجاری با این اقلیم نیز گسترش خواهد یافت.

هیئت تجاری اقلیم کردستان عراق دوشنبه وارد خراسان شمالی شد و بعد از ظهر امروز این استان را ترک کرد.

این هیئت دوشنبه این هفته برای گسترش روابط تجاری با خراسان شمالی وارد بجنورد شده و از بخش‌های مختلف پتروشیمی خراسان که تولید کننده اوره، کریستال و آمونیاک بوده بازدید به عمل آوردند.

هیئت تجاری اقلیم کردستان عراق همچنین از کارخانه سیمان بجنورد، واحد تولیدی پارت آوا تولید کننده مبلمان در استان و چندین واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره یک و دو بجنورد بازدید کردند.

انتهای پیام/63002/ش30/ث3001

 

کد خبر: 210

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی