امروز: چهارشنب 02 خرداد 1403 برابر با 22 می 2024

روابط تجاری استان کرمان ایران و اربیل کردستان عراق گسترش می یابد

کرمان - نماینده گروه تجاری اربیل عراق در کرمان با اشاره به مشترکات فرهنگی بین دو کشور آنها را زمینه ساز همکاری بیشتر در زمینه های اقتصادی دانست.

به گزارش کردپرس به نقل از مهر، حسن لزگین بهزاد صبح سه شنبه در نشستی در کرمان به ظرفیت های زیاد استان کرمان و مشترکات بین ایران و عراق اشاره کرد و گفت: کرمان دارای ظرفیت های زیادی برای سرمایه گذاری است.
وی همچنین به ظرفیت های کردستان عراق نیز اشاره کرد و افزود: اقلیم کردستان به دلیل جوان بودن ظرفیت های زیادی دارد که کرمان می تواند در این زمینه موثر باشد و باید از ظرفیت ها و متخصصان کرمانی در این زمینه استفاده کرد.
نماینده تجاری اربیل عراق همچنین به ظرفیت های زیاد استان کرمان در بحث معادن اشاره کرد و افزود: استان کرمان دارای معادن دست نخورده زیادی است که می تواند مورد استفاده تجار و تولید کنندگان قرار گیرد.
وی گفت: به خانه تجارت ایران پیشنهاد کردیم تبلیغاتی در زمینه های صنعتی و گردشگری داشته باشند و امیدواریم مکانی در کردستان داشته باشیم با کالاهای ایرانی که مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
لزگین بهزاد ادامه داد: ظرفیت های استان کرمان در اربیل عراق به گونه ای است که امکان سرمایه گذاری مشترک دو منطقه را فراهم می کند.
وی ابراز داشت: مردم استان کرمان شباهت های فرهنگی زیادی با مردم کرمان دارند در حوزه نفت و گاز تا حدودی ضعف داریم نیاز به کمک در این زمینه داریم.
لزگین بهزاد گفت: در حوزه خدمات فنی و مهندسی نیازمند تخصص های ایرانیان هستیم و با توجه به هم نژاد بودن مردم کردستان با اقوام ایرانی در زمینه های مختلف در زمینه های مختلف صنعتی و تجاری نیازمند همکاری هستیم.
وی همچنین به امنیت خوب کردستان عراق اشاره کرد و گفت: امنیت خوبی در کردستان عراق وجود دارد و علاقمندی تحار ایرانی برای تحارت با ایران زیاد است و از لحاظ سیاسی نیز موازنه های انجام شده و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
 

 

 

 

 

کد خبر: 238
برچسب زدن

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی