امروز: چهارشنب 05 آذر 1399 برابر با 25 نوامبر 2020

«احسن علوی» نماینده سنندج در گفت‌وگو با بولتن نیوز: ایران باید از کردها در مبارزه با تروریست‌های بعثی تکفیری حمایت کند

نماینده مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت از کردها در مبارزه علیه تکفیریهای داعش گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از کردها و پیشمرگه‌ها در مبارزه با داعش حمایت کند.

گروه سیاسی ـ  به‌دنبال محکوم کردن اقدامات داعش در سطح بین‌المللی و منطقه، برخی نمایندگان و فعالان سیاسی، معتقدند که علیه تروریست‌های بعثی تکفیری باید یک ائتلاف بین‌المللی و منطقه‌ای ایجاد شود تا در کنار مردم عراق و اقلیم کردستان، علیه نیروهای تکفیری و تروریستی اقدام کنند.

به گزارش بولتن نیوز،  نماینده کُرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت از کردها در مبارزه علیه تکفیریهای داعش گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از کردها و پیشمرگه‌ها در مبارزه با داعش حمایت کند.

سید «احسن علوی» نماینده شهرهای سنندج و دیواره در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی بولتن نیوز، با اشاره به مبارزه پیشمرگان کردستان عراق با تروریسم بین‌الملل و داعشی‌های تکفیری گفت: جنایات داعشی‌های تکفیری و خشونت طلب بر هیچ کس پوشیده نیست و همه می‌دانند که این تروریست‌ها ساخته و پرداخته جنایتکاران بین‌المللی و استکبار بین‌الملل هستند.

وی با اشاره به تجهیزات و سلاح‌های مدرن این گروه تروریستی تصریح کرد: آنها از سلاح‌های مدرن اسرائیلی و غرب علیه مسلمانان بی‌دفاع استفاده می‌کنند و هدف آنها نه اسلام و آموزه‌های دینی است و نه مسأله انسانیت؛ بلکه آنها به‌دنبال ایجاد آشوب و تنش در منطقه خاورمیانه هستند و به همین دلیل با کشتارهای بی‌رحمانه در پی دامن‌زدن به ناامنی در منطقه هستند.

این نماینده استان کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت برخی کشورهای عربی و اسرائیل غاصب از این گروه ترویستی تأکید کرد: اسرائیل برای تحت تأثیر قراردادن جنایات خود در غزه، از این گروه تروریستی حمایت می‌کند تا کشتار کودکان و زنان و مردان بی‌گناه را به حاشیه ببرد.

علوی با بیان اینکه تکفیری‌های داعش امروز با کردها سر جنگ دارند و به‌دنبال نابودی انسانها هستند، اضافه کرد: آنها در سوریه و عراق جنایات زیادی مرتکب شدند که کردهای سوریه و اقلیم کردستان عراق به مبارزه با آنها برخاستند. بنابراین ضرورت دارد تا جمهوری اسلامی ایران به‌شدت از مرزهای خود مراقبت و از ورود این تروریست‌ها به داخل کشور ممانعت کند و نسبت به تحولات منطقه و اقدامات داعش واکنش نشان دهد.

وی با تأکید بر اینکه تروریست‌های داعش بسیار خطرناک و خطر آفرین هستند، گفت: آنها تروریست مذهبی هستند که بسیار خطرناکتر از تروریسم قومی عمل می‌کنند. در واقع آنها دشمن همه قومیت‌ها از جمله کردها

هستند و باید سرکوب شوند و جمهوری اسلامی ایران باید از کردها دفاع کند مثل گذشته.

 

نماینده کُرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با تمام قدرت در مقابل تروریست های داعش ایستاد و از کردهای مبارز و پیشمرگان در این زمینه دفاع کرد، خاطرنشان ساخت: پیشمرگه‌های کُرد در حال دفاع از سرزمین خود هستند. آنها امروز در موصل و کرکوک خون‌های خود را در دفاع از میهن نثار می‌کنند. البته دولت عراق و جناب آقای نوری مالکی همراهی خوبی با آنها داشته‌اند که باید بیشتر تقویت شوند.

 

 

 

 

کد خبر: 363

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی