امروز: چهارشنب 02 خرداد 1403 برابر با 22 می 2024

«نیچیروان بارزانی» با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد

سرویس: سياسي ـ سياست خارجي: «نیچیروان بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان عراق و «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، آخرین تحولات روابط دوجانبه، مسائل عراق و منطقه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، وزیر امور خارجه ایران با اشاره به روند پیشرفت همکاریهای اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق اظهارکرد : دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای رفع موانع، همه گامهای لازم را برای ارتقاء و تعمیق مناسبات فیمابین برخواهد داشت.

وی با اشاره به ارزیابی های مسئولان بخشهای اقتصادی و تجاری در عرصه های دولتی و خصوصی ابراز امیدواری کرد با اهتمام بیشتر مقامات عراقی ، زمینه های پیشرفت توافقات حاصله تسهیل گردد.

«محمدجواد ظریف» با حمایت از وحدت و تمامیت ارضی عراق خاطرنشان ساخت که باید با اراده دولتمردان عراقی و همبستگی هرچه بیشتر ، زمینه های آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش حاکمیت دولت مرکزی بر آن فراهم گردد.

در این دیدار «نیچیروان بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان عراق اظهار کرد :خرسندیم که با به نتیجه رسیدن تلاشهای وزیر امور خارجه و تحقق توافق برجام ، زمینه های گشایش اقتصادی بیشتری در روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق متبلور خواهد گردید.

 

وی این تلاشها را تبریک گفت و تصریح کرد : همه طیف های عراقی با اراده ای جدی در صدد مقابله با افراط گرایی و تروریسم در عراق هستند.

کد خبر: 539

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی