امروز: سه شنبه 04 ارديبهشت 1403 برابر با 24 آوریل 2024

«نیچیروان بارزانی» در گفت‌وگو با بولتن نیوز: بحران اقلیم را از طریق گفتگو حل می‌کنیم

«نیچیروان بارزانی» در خصوص پیامش به اقلیم کردستان عراق از تهران گفت: قطع به یقین اراده جدی برای حل مشکلات اقلیم داریم و پیام من این است که تلاش می کنیم از طریق گفت‌وگو مشکلات بوجود آمده را حل کنیم و البته این بدین معناست که به مذاکراتمان ادامه خواهیم داد.

گروه بین‌الملل: «نیچیروان بارزانی» نخست وزیر حکومت اقلیم کردستان عراق در بدو ورود به تهران به خبرنگار بولتن نیوز گفت: بنده به دعوت وزیر امور خارجه آلمان به تهران سفر کرده ام تا در نشست بین المللی امنیتی مونیخ شرکت کنم و طبیعی است در حاشیه این اجلاس با مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز برای هماهنگی بیشتردیدارهایی خواهیم داشت.

به گزارش بولتن نیوز، وی در خصوص پیامش به اقلیم کردستان عراق از تهران گفت: قطع به یقین اراده جدی برای حل مشکلات اقلیم داریم و پیام من این است که تلاش می کنیم از طریق گفتگو مشکلات بوجود آمده را حل کنیم و البته این بدین معناست که به مذاکراتمان ادامه خواهیم داد.

«نیچیروان بارزانی» روز شنبه به همراه وزرای خارجه کشورمان و آلمان و دهها تن از مقامات کشورهای منطقه در اجلاس بین المللی امنیتی مونیخ در تهران شرکت کرد.

 

«نیچیروان بارزانی» در پایان این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص بحران سوریه اظهار داشت: ما معتقدیم که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و باید بر روی میز مذاکره و گفتگو مشکلات را حل کرد.

کد خبر: 544

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی