امروز: پنج شنبه 02 بهمن 1399 برابر با 21 ژانویه 2021

رفت و آمد میان شهرهای ایران ممنوع می‌شود

به دلیل شیوع ویروس کشنده کرونا و سیر صعودی آمار مبتلایان و جان باختگان ناشی از این ویروس مرگبار، تردد میان شهرهای ایران از شنبه آینده، ممنوع می‌شود.

 

«علی ربیعی» سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران گفت: قرار شد از شنبه اول آذر ماه (21 نوامبر 2020) تعطیلی شهرها اجرایی شود و در این طرح، حتی نسبت به خروج از شهرها سختگیری می‌شود و تردد شهر به شهر ممنوع خواهد بود. 

 

وی با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: نخستین بحث، موضوع تعطیلی گسترده بود که قرار شد از شنبه اول آذر اجرایی شود. در این تعطیلی گسترده، حتی نسبت به خروج از شهرها سختگیری خواهد شد و تردد از شهر به شهر ممنوع خواهد بود.

 

سخنگوی دولت ایران در ادامه سخنانش یادآور شد: در این تعطیلی گسترده، صرفاً تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان کالاها و تولیدات مورد نیاز و ضروری مشغول فعالیت خواهند بود. 

 

این تصمیم‌گیری حکومت ایران در حالی صورت می‌گیرد که در مدت چند روز گذشته، آمار مبتلایان و جان باختگان ناشی از ویروس کرونا، سیر صعودی داشته است و دکتر «سیماسادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۵۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۴۴ نفر از آنها بستری شدند و این برای نخستین بار است که در مدت 24 ساعت، مردم ایران به بیماری کووید۱۹ مبتلا می‌شوند.   

 

وی همچنین گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۶۲ هزار و ۶۸ نفر رسید و متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۱ هزار و ۴۹۳ نفر رسید.

کد خبر: 899

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید

حالت های رنگی